امتیاز: 
تعداد مشاهده: 25289 بار
قرصهای تری فازیک (سه مرحله ای)

قرصهای تری فازیک (سه مرحله ای)

 
استفاده از این قرصها نیز یکی از روشهای موثر در پیشگیری از بارداری محسوب می شود. این قرصها نیز مانند قرص های ال دی و اچ دی دارای بسته های 21 عددی می باشند که بهتر است در ابتدا با پزشک در خصوص مصرف آن ها مشورت کرد.
قرص‌هاي تري فازيك(سه مرحله اي): این قرص ها نیز یکی دیگر از روش های موثر در پیشگیری از بارداری محسوب می شوند و به علت برخورداری از مقادیر هورمون در 3 رنگ متفاوت در داروخانه ها قابل عرضه می باشند. قرص‌هاي تري فازيك(سه مرحله اي) نیز باید سایر قرص ها از همان روز آغاز به صورت مرتب و بدون وقفه مورد استفاده قرار گیرند. مزايا: *پیشگیری از حاملگی های خارج رحمی *كيست خوش خيم و سرطان تخمدان همراه با مصرف این قرص ها کاهش می یابد. *كاهش ميزان غدد خوش خيم پستان *خونريزي قاعدگي در خانم هایی که از این قرص ها استفاده می کنند به مراتب کمتر است. *این قرص ها در کم خونی نیز بسیار تاثیرگذار می باشند. *با مصرف قرص‌هاي تري فازيك می توان از دردهای دوران قاعدگی کاست. *بيماري‌هاي التهابي لگن نیز در زمان مصرف کمتر دیده می شوند. طرز استفاده: این قرص ها نیز مانند قرص های ال دی و اچ دی دارای بسته های 21 عددی می باشند که بهتر است در ابتدا با پزشک در خصوص مصرف آن ها مشورت نمود تا عوارض کمتری فرد را تهدید کند. *در نخستین روز از قاعدگی باید اولین قرص را میل کنید. *تا 21 روز به صورت روزانه یک قرص باید ادامه یابد. *در زمانی که بسته قرص به پایان رسید نباید تا 7 روز قرص را مصرف کرد. *بسته جدید قرص باید در روز هشتم بدون در نظر گرفتن زمان آغاز قاعدگی مصرف گردد و در شرایطی که تا مدت 7 روز خونریزی وجود نداشت باید به پزشک مراجعه کرد. *اگر 12 ساعت از مصرف قرص فراموش شده گذشت، بلافاصله یک قرص را میل کنید. *اگر بیش از 12 ساعت یادتان آمد که یک قرص و یا حتی بیشتر را فراموش کردید، بقیه قرص ها را طبق قبل ادامه داده و قرص های فراموش شده را دیگر مصرف نکنید ولی برای پیشگیری از بارداری های ناخواسته از روش کاندوم استفاده کنید. مکانیسم اثر: 1)تاثیر این قرص ها در جهت پیشگیری از بارداری تا یک هفته بعد از آغاز اولین بسته قرص مشاهده می‌گردد. 2)اگر در فاصله یک هفته ارتباط زناشویی ایجاد شد باید از کاندوم استفاده کرد. 3)اگر می خواهید این قرص ها تاثیری در پیشگیری از بارداری تان داشته باشد، آن ها را به صورت متمادی و پشت سر هم مصرف کنید. موارد احتمال بارداری: در موارد زیر علاوه بر قرص از روش مطمئن دیگری جهت پیشگیری از بارداری استفاده نمائید: *قرص ها به صورت نامنظم مصرف شوند. *بروز علائمی مانند اسهال و استفراغ به صورت شدید و مکرر *مصرف آنتي بيو تيك‌هایی مانند آمپي سلين، تتراسايكلين *مصرف داروهاي ضد سل و تشنج *زنانی که سیگاری بوده و سنی بالاتر از 35 سال داشته و سابقه ايجاد لخته خوني، سرطان رحم و سرطان لايه داخلي رحم را دارند، بهتر است روش دیگری را برای پیشگیری از بارداری امتحان کنند. مواردی که ممکن است توصيه به عدم دريافت اين قرصها شوند. *این قرص امکان دارد با بيماري قلبي- عروقي مثل فشارخون بالا و انسداد رگ ها نیز ارتباط داشته باشد. *خطر ابتلا به سرطان سينه در زنان،۱۰ سال پس از قطع مصرف آن بیشتر از زنانی که اصلاً قرص مصرف نکردند نیست. مزايا: -تاثیر بالا -کاهش مقدار هورمون در قرص های جدید -بازگشت قدرت باروری در خصوص تمایل به داشتن بچه با عدم مصرف قرص امکان پذیر است. مراقبت هاي ویژه: 1)خانم هايي كه به طور منظم از این قرص ها مصرف می کنند باید تحت معاينات باليني نظیر اندازه گيري وزن و فشارخون، معاینه پستان و لگن و لمس كبد در ابتدا ، 3 ماه پس از شروع قرص و پس از آن یکبار در سال قرار گیرند. 2)پاپ اسمير در آغاز مصرف قرص ضرورت دارد. 3)بررسی سابقه ديابت بارداري، چاقي، قند خون و چربي ها در سنین بالای 35 سال الزامی است.

نظر کاربران

  • از فرم زیر برای ثبت دیدگاه خود استفاده بفرمایید.
  • مسئولیت محتوای دیدگاه کاربران بر عهده ی خود آنان می باشد.
بسیار عالی
پرنسس
سلام من دو سه ماهی هست که عقد کردم، توی مشاوره گفتن که باید 21 روز قبل از عروسی قرص بخوریم،ولی خواهر شوهرم میگه این قرص ها باعث ناباروری میشه ، شوهرم هم مخالفه، بگذریم،سوال اصلیه من در مورد قرص تری فازیکه، اینکه خوردن این قرص ها ترتیب خاصی داره؟؟؟ چون سه رنگه این سوال برام پیش اومده، یعنی باید با رنگ خاصی خوردنش شروع بشه یا فرقی نداره؟؟؟؟؟

نظر خود را در مورد این مطلب از طریق فرم زیر بنویسید